Eat Out on the Cheap

Discussion in 'Health, Beauty, and Fashion' started by Nawainruk, Jul 9, 2008.


  1. my second job is at a restaurant and i work the evening shift so free dinner and pre-dinner appetizers ahahha
     
  2. Phil

    Phil 香港 PA 社團 揸Fap 人

    two double cheeseburgers and a McChicken for 3.15 after tax
    lol 1 cheese burger = $2 , and a McChicken cost liek $4, lol Darn, the US is really Ripping the Aussie Prices Off :p
     
  3. appletime

    appletime Member

    6
    26
    0
    i'd rather buy instant food than order take out
     
  4. taichi_masta

    taichi_masta Well-Known Member

    273
    53
    0
    A pack of instant noodles is only 39 cents...And if you need healthy, add an egg for another 20cents!









    <------------
     
  5. midnight_blues

    midnight_blues Active Member

    30
    31
    0
    some i do agree eating out cheap.. when i go out i bring coupons with me to a restaurant and i dont care if i get the stare or a laugh.. just as long as i save me money.. :D for me most of the time i would go gocery shopping and i would cook. my monthly cost on food is 50.00.. for example.. i went to the store this morning and got me $400.00 worth of goceries (brand names) subtract stores sales and store coupons and subtract bunch of coupons that i had .. i only paid 50.00 dollars..
     
  6. Phil

    Phil 香港 PA 社團 揸Fap 人

    lol, dammit, A pack of instant noodles is only 39 cents...And if you need healthy, add an egg for another 20cents!

    too expensive lol
     

  7. whoa i need your powers..... im not being sexist or anything but to me it seems only a woman knows how to use coupons like a pro.....>___<
     
  8. bobbylee

    bobbylee Well-Known Member

    356
    53
    0
    its $2 for a double beef and cheese burger at maccas
    good snack
    and i think its like $1(or $2) for an apple pie
    thats $3 for a light lunch